Gå til hovedindhold

Find din vejleder

På denne side kan du finde din vejleder

Indhold

    Link: Find selv din vejleder på Uno Ung

    Ved at indtaste din bopælskommune, fødselsdag, fornavn og vejnavn, kan du selv finde din uddannelsesvejleder på ovenstående link.

     

    Herunder kan du finde en oversigt over uddannelsesvejlederne i Frederiksberg kommune:

    Titel Navn Telefon Skoler og arbejdsområder

    Centerleder

    Maria Sara Jorsal

    28 98 03 51

    -

    Teamleder for uddannelsesvejledningen

    Kirsten Steffensen

    28 98 38 20

    -

    Faglig koordinator og uddannelsesvejleder

    Dorthea Brink Müller

    28 98 03 55

    Skolen på La Cours vej og ungevejledning

    Uddannelsesvejleder

    Rikke Trondhjem

    28 98 38 63

    9. og 10. klasse, Tre Falke Skolen, 15-17 årige og ungevejledning og STU

    Uddannelsesvejleder

    Danica Caspersen

    28 98 03 44

    Ny Hollænderskolen, Skolen ved Bülowsvej og ungevejledning + flygtningeområdet

    Uddannelsesvejleder

    Dorthe Eriksson

    28 98 37 75

    Lindevangsskolen, Skolen på Nordens plads, Nordlys, Svanemosegård samt specialvejledning

    Uddannelsesvejleder

    Ditte Nyeng - p.t. på orlov

    28 98 03 54

    STU, Skolen på Nordens Plads, Nordlys, Heimdal og specialvejledning

    Uddannelsesvejleder

    Gitte Bavngaard - (henvendelse til Ungecentret)

    28 98 03 49

    Skolen på Nyelandsvej, modtageklasser, HDU (Heltidstilbud med danskuddannelse i Ungdomsskolen på TEC) og ungevejledning

    Uddannelsesvejleder

    Trine Arvad Hansen

    28 98 38 21

    Skolen på Grundtvigsvej, Johannesskolen og ungevejledning

    Uddannelsesvejleder

    Jeannette Hondros

    28 98 03 53

    15-17 årige, Skolen på Nordens Plads, Polaris, Tre Falke Skolen C-klasserne, ungevejledning

    Uddannelsesvejleder

    Martin Nielsen

    28 98 03 59

    Skolen ved Søerne, Jakobskolen, Frederik Barfodsskolen, Kaptajn Johnsens skole, Prins Henrik Skole og ungevejledning

    Uddannelsesvejleder

    Mette Brendholdt Thomsen

    28 98 03 41

    Søndermarkskolen, 7. 8. og 10. klasse, Erhvervsklasser Tre Falke Skolen og ungevejledning

    Uddannelsesvejleder

    Joan E. Christensen

    28 98 38 17

    Johannesskolen, Ny Hollænderskolen, Vikasku og ungevejledning

    Uddannelsesvejleder

    Silke Signe Reinhold Pedersen Barrett

    28 98 03 45

    STU vejleder

    Uddannelsesvejleder

    Titte Kalsbøll

    28 98 51 58

    Skolen på Duevej, Tre Falke Skolen og ungevejledning

    Uddannelsesvejleder

    Torben Kofoed-Nielsen

    28 98 03 46

    Fritidsjob og ungevejledning. KUI ambassadør